Az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) és az Európa Tanács HELP Programjának megbízásából az európai tagállamokban bírák és ügyészek számára alkalmazható elektronikus tananyagot dolgoztak ki a gyűlölet-bűncselekmények elleni hatékony fellépésre. A tananyagot Magyarországon a Legfőbb Ügyészség és a Magyar Igazságügyi Akadémia által szervezett képzésen használják először, amelyen 31 ügyész és bíró vesz részt.
Kirs Eszter (Magyar Helsinki Bizottság, a Gyűlölet-bűncselekmények Elleni Munkacsoport tagja) részt vett abban a nemzetközi munkacsoportban, amely az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) és Európa Tanács HELP Programjának megbízásából az európai tagállamokban bírák és ügyészek célcsoportjában alkalmazható elektronikus tananyagot dolgozott ki a gyűlölet-bűncselekmények elleni hatékony fellépés tárgyában. A tananyagot Magyarországon a Legfőbb Ügyészség és a Magyar Igazságügyi Akadémia által szervezett, május-júniusban zajló képzésen használják, amelyen 31 ügyész és bíró vesz részt.
A tananyag szerzői Ales Hanek (EBESZ Demokratikus Intézmények és Emberi Jogok Irodája), Paul Gianassi (Egyesült Királyság, Igazságügyi Minisztérium) és Kirs Eszter. A képzést Bárd Petra (Országos Kriminológiai Intézet) és Tóth Zsanett (Legfőbb Ügyészség) vezeti, és ők dolgozták ki a hazai jogszabályi és jogalkalmazási környezetről szóló modult is.
A képzés megnyitó eseményén Valentina Boz (Európa Tanács HELP Program), Tóth Zsanett, Bárd Petra, Joanna Perry (International Network for Hate Studies), és Pap András László, a Gyűlölet-bűncselekmények Elleni Munkacsoport szakértője tartott előadást.